W piątek 7 kwietnia wiosna wreszcie zdecydowała się na dobre z nami pozostać i buchnąć swoją zielonością. Razem z tym radosnym stanem do Rzeszowa przybył zespół 4 Proy RoQ. Od kilku miesięcy piosenki grupy grałem w audycji Baza Ludzi z Mgły, dlatego z wielkim zainteresowaniem wybrałem się na ich koncert.

Zespół 4 Pory RoQ to: Anna Bobruś-Chołota, która śpiewa, gra na przeszkadzajkach oraz pisze teksty, Grzegorz Sykuła, który gra na gitarze, Marcin Wójtowicz grający na gitarze basowej oraz najmłodszy z całej czwórki Michał Słomiński grający na  instrumentach klawiszowych oraz na perkusjonaliach.

Wiele dobrych słów dochodziło do mnie o grupie 4 Pory RoQ i słuchając tego występu tylko się w tych opiniach utwierdziłem. Zagrany repertuar składał się z piosenek wydanych na płycie „Collage” oraz nowych, które dopiero zostaną wydane na drugim albumie zespołu. Piosenki z płyty „Collage” w koncertowych wersjach brzmiały zdecydowanie lepiej niż na płycie. Widać jak bardzo grupa od 2006 roku się rozwinęła. Premierowy repertuar także był znakomity. Bardzo zaostrzył mi apetyt na nowy album zespołu. Śpiewająca Anna Bobruś-Chołota posiada oryginalny głos, który sprawdza się w piosenkach klimatycznych np. „Przelatują przez życie” i rozrywkowych np. „Samopija”. Również gitarzyści w sposób mistrzowski budowali nastrój wydobywając dźwięki ze swoich instrumentów. Natomiast dla mnie największym objawieniem tego koncertu był najmłodszy z całej ekipy perfekcyjny Michał Słomiński. Jego gra na instrumentach klawiszowych olśniewała!

Z zagranego repertuaru najbardziej przypadły mi do gustu piosenki: „Sen”, „Nieważna 13”, „W galerii snów”, „Przelatują przez życie” oraz niezwykle melodyjna i nośna „Piosenka na wyjście”, której melodia jeszcze długo po koncercie grała mi w uszach i sercu.

Podziwiam kunszt grupy, podziwiam ich zaangażowanie i mocno trzymam kciuki za drugi, nadchodzący album zespołu. Po koncercie miałem okazję w mniej skrępowanej atmosferze porozmawiać z zespołem. Okazali się bardzo sympatycznymi rozmówcami. Ten czas będę tak samo miło wspominał, jak i sam koncert.

Na koniec jeszcze kilka słów o samym klubie Jazz Rooom. Trudno go odnaleźć i tam trafić, ale jeśli się wysilimy i go znajdziemy na pewno będziemy zadowoleni. Klub jak żaden inny nadaje się do słuchania muzyki. Brzmienie pierwsza klasa!

Grupa 4 Pory RoQ zagrała następujące piosenki:

1. My dorośli
2. Sen
3. Collage
4. Nieważna 13
5. Samopija
6. Dla Alberta
7. Lekcja latania
8. W galerii snów
9. Na trzy
10. Jeszcze raz
11. Para staruszków
12. Przelatują przez życie
13. Wędrówka pokutnicy
14. Piosenka na wyjście
15. Ulica Niebieska
16. Przyznaję się
17. Prawie noc
18. Po oceanie

BIS 1 :
19. Na do widzenia

BIS 2:
20. Anieli

Zdjęcia wykonali: Dominika i Irek

 

Reklamy