ROK 2000

Na początku powstał bazowy jingiel w nim wykorzystaliśmy fragment piosenki Tadeusza Nalepy i zespołu Dżem – Ten o tobie film. Piosenka pochodziła z ich wspólnego albumu Numero Uno . A jak już jngiel był wtedy audycja mogła ruszać !
Wszystko zaczęło się w prima aprilis 01.04.2000 roku. Była to niedziela godzina 8.05 tuż po serwisie Baza wystartowała. Ówczesny skład osobowy audycji wyglądał następująco:

– Dariusz Witowski – prowadzący

– Robert Fronczyk –  realizator

– Irek Jarecki – „Dobry duch”

Ten ostatni gentelman w sumie nie wiadomo co robił 😉 , umówmy się, że był opiekunem całości, odbierał telefony, śmigał starszym kolegom po napoje orzeźwiające do sklepiku i od czasu do czasu udało mu się przemycić jakąś fajną piosenkę w audycji.
Pierwsze Bazy wyglądały tak, że piosenki z Krainy Łagodności pojawiały się na przemian z piosenkami angielskojęzycznymi, ale ten pomysł szybko został porzucony. Już chyba w 5 lub 6 Bazie piosenki były wyłącznie polskie.
Muzyka jaka towarzyszyła każdego niedzielnego poranka była dość jednorodna. W skrócie można sprowadzić to do trzech słów: Stare… Dobre…. Małżeństwo ! Darek który dobierał muzykę miał wtedy około 10 płyt CD i to z nich trzeba było wypełnić całe trzy godziny. Spośród tej 10tki połowa to były krążki SDM dlatego od pierwszej audycji ten zespół był obowiązkowym gościem każdego niedzielnego programu.

Każda audycja miała swój stały układ.
W pierwszej godzinie dominowały wiersze czytane przez Darka oraz piosenki spokojne, bo miała to być godzinka z muzyką na „delikatne rozbudzenie się”.
Drugą godzinę najczęściej wypełniały nowości, prezentacje ciekawych płyt krainowych i informacje o bieżących wydarzeniach kulturalno-muzycznych z kręgu piosenki poetyckiej.
W trzeciej zaś godzinie pojawiła się: Szóstka Bazowych Liści Bukowych, czyli bazowa lista przebojów. 6 miejsc plus 3 w tzw. poczekalni. Z tych szóstek na koniec roku prowadzący robił zestawienie roczne i w okolicach pierwszej styczniowej audycji roku następnego prezentowane było roczne posumowanie za rok ubiegły.
W rocznym podsumowaniu 2000 roku wygrała piosenka Michała Bajora – Nie znajdą nas. Niestety całe zestawienie 30-tu najpopularniejszych bazowych piosenek gdzieś przepadło. 😦

Z ciekawostek mało istotnych ale zawsze wartych poznania: na początku istnienia Bazy Darek nie mówił na podkładzie ptaszków lecz na muzyce Petera White ! Fragment pochodził z płyty Petera „Caravan of Dreams” a Peter White to brat Danny White z zespołu Basi Trzetrzelewskiej (obaj występują u boku artystki do dziś dnia). Dopiero w kilka miesięcy potem wpadła  w ręce Irkowi kasetowe wydanie albumu koncertowego Pink Floyd „Pulse” gdzie po zarejestrowanym koncercie pojawiło się pół godziny dźwięków przyrody. I tak to dzięki grupie Pink Floyd pojawił się bazowy ptaszkowy podkład, który słychać do dziś.

Na zdjęciu pierwszy skład Bazy Ludzi Z Mgły 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: