ROK 2006

Przyszedł czas bazowej rewolucji. Po tym jak Darek rozpłyną nam się we mgle Baza Ludzi z Mgły spadła z siłą wodospadu na moją głowę. Zacząłem się trochę miotać między tym co chciałem a tym co mogłem. Cały czas wydawało mi się, że nie mam w sobie tyle sił by zacząć prowadzić Bazę. Przez pierwszych kilka miesięcy grała sobie muzyka – nasza krainowa ale bez słów. Słowa zaczęły ni stąd ni zowąd płynąć chyba w czasie wakacji. A na dobre zaczęły w końcówce roku.
Na przełomie października i listopada pojawiła się nowa osoba w Bazie Marta Żułtak. Dużo mógł bym pisać ale nie będę 🙂 bo pewnie wszystkiego nie powinienem. W każdym razie z Martą do Bazy wdarł się nowy duch audycji, nowa siła, młoda krew i rozkoszny owczarek niemiecki wabiący się Kadet. Najfajniejszy piesek jakiego poznałem. Baza na nowo stała się audycją słowno – muzyczną. Za sprawą Marty muzycznie częściej zaglądaliśmy do Piwnicy Pod Baranami, zaczął pojawiać się „często-gęsto” Robert Kasprzycki (wtedy wydający po 10 latach przerwy swój nowy album: Światopodgląd) oraz Mirek Czyżykiewicz, z którym Marta przeprowadziła świetny wywiad. Nowi artyści zawitali do Bazy ale oczywiście SDM i inni z Darkowego muzycznego plecaczka też nie znikneli. Każdy miał swoich kilka minut. Baza wtedy też stała się chyba najbardziej kontrowersyjną ze wszystkich lat swojego istnienia, (o czym można poczytać we wpisach na bazowym forum na stronie radia http://www.radiocentrum.pl).
Byliśmy bardziej kontrowersyjni niż Doda i Kuba Wojewódzki razem wzięci :). Ale warto było to przeżyć. Dzięki temu wyrobiłem się odrobinę przed mikrofonem.

Ciekawostek bazowych ciąg dalszy. Baza Ludzi z Mgły to program w którym gramy wyłącznie piosenki śpiewane po Polsku, ale zdarzyły się w historii Bazy 3 wyjątki (może to się przyda do jakiegoś konkursu bazowego, dlatego o tym piszę). Te trzy wyjatki to:
1. Bob Dylan – Blowin’ In The Wind
2. Leonard Cohen – In My Secret Life
3. Włodzimierz Wysocki – tytułu niestety nie pamiętam 😦
W przyszłości chciałbym jeszcze zagrać Francis Cabrell i jego zjawiskową Corridę. Ale czekam na sprzyjające okoliczności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: