ROK 2013

2013 rok za nami. W takim razie czas go na bazowo podsumować. Myślę że dla Bazy Ludzi z Mgły był przyzwoity. Może nie sięgaliśmy gwiazd, ale bazowego nieba na pewno. Oczywiście zdarzyły się chwile słabości i niemocy, ale też i olśniewających muzycznych i programowych chwil. Na pewno do pozytywnych wydarzeń 2013 roku można zaliczyć to, że Baza Ludzi z Mgły zaistniała w radiofonii całej Polski! A stało się to przez serwis informacyjny służący do wymiany audycji radiowych dla rozgłośni z całej Polski. To wszystko odbywa się na stronie http://www.spółdzielniadziennikarzy.pl. Baza może tam istnieć i jeśli jakaś rozgłośnia radiowa chciała by retransmitować audycję może to uczynić odpowiednio się tam logując. Dlatego proszę się nie zdziwić, gdy będziemy przemierzać nasz piękny kraj i nagle w okolicach np. Szczecina, Suwałk, Bielsko Białej czy Zielonej Góry usłyszymy jingiel… Baza Ludzi z Mgły 🙂

Miniony rok obfitował również w świetną muzykę. Mam nadzieje, że przez ten rok dało się usłyszeć to na antenie.
Świetne płyty wydali m.in.: Cisza Jak Ta, Lubelska Federacja Bardów, Chwila Nieuwagi, Stare Dobre Małżeństwo oraz Marcin Styczeń, Michał Bajor, Mirosław Czyżykiewicz czy Martyna Jakubowicz. Bardzo dużo dźwięków otrzymaliśmy też od młodych, zdolnych wykonawców, ci debiutanci chyba zaskoczyli najbardziej. Tyle dobrej muzyki od początkujących artystów czy zespołów chyba jeszcze nigdy nie słyszałem ! W 2013 roku mogliśmy się rozkoszować m.in piosenkami: Tomka Steńczyka, Łukasza Majewskiego, Przemysława Kmietjana, Mateusza Rulskiego Bożyka i Marcina Skrzypczaka. Jeśli chodzi zaś o zespoły debiutujące swoją pierwszą płytą to najpiękniej z nich brzmiały grupy: Goodstaff, Pod Dudą i Dusza We Mgle. Było też sporo muzycznych pozytywnych zaskoczeń. M.in. olśniewająco piękny duet Roberta Kasprzyckiego z zespołem Goodstaff, niosąca nas do nieba piosenka „W niebie” zespołu Chwila Nieuwagi, cały album punk rockowego zespołu Leniwiec z ich interpretacjami poezji Edwarda Stachury czy powrót (chyba jednak udany) po latach milczenia Mirosława Czyżykiewicza.

Ostatnim miłym akcentem muzycznym i nie tylko roku 2013 było nowe wydawnictwo Marcina Stycznia i Ernesta Brylla – „Duchy Poetów”. Książka z pięknymi opowieściami o 9 poetach, którzy we śnie nawiedzili pana Ernesta Brylla, orazpłyta CD z 9 nowymi piosenkami Pana Stycznia do wierszy owych poetów. Dodatkowym smaczkiem było też to, że Marcin Styczeń osobiście odwiedził Bazę i pięknie o tym wydawnictwie i nie tylko opowiadał słuchaczom.

Rok 2013 Baza Ludzi z Mgły spędziła również na koncertowych podróżach. Dość monotematycznych, ograniczających się tylko do jednego zespołu, ale za to jakiego! Przez cały 2013 rok byłem na tylu koncertach Starego Dobrego Małżeństwa na ilu nie byłem od początku swojego żywota :). Szczegółowe relacje z tych występów opisane zostały na bazowym blogu. Każdy wysłuchany koncert wnosił coś nowego. Wlewał w serce (chyba nie tylko moje) sporą dawkę pięknych dźwięków, radości i nade wszystko mądrych, życiowych tekstów. Mnie osobiście napawał optymizmem, dodawał sił i „prostował” w każdym aspekcie mego jestestwta. Dlatego też wyjątkowo głęboko wyrytą w sercu mam każdą nutę z płyty „Mówi mądrość” Starego Dobrego Małżeństwa.

Jeśli zaś chodzi o bazowe „cienie” 2013 roku to są one połowiczne. Tak naprawdę każda szpila wbijana audycji i prowadzącemu prędzej czy później przemieniała się w coś dobrego. 2013 rok chyba także przefiltorwał bazowych słuchaczy. Bliscy, do tej pory słuchacze – stali się dalekimi, a dalecy – bliskimi.
W tym miejscu chciałbym szczególnie pozdrowić dobre dusze z Wrocławia! Dziękuje za rozmowy! Dziękuje za inspirację… Dziękuje za wszystko!

Poza tym Baza dalej nie ma profilu na Facebook i nie zanosi się by miała. Kto ma duszę szukającą muzycznych przeżyć i naszych poetyckich nut na pewno nas znajdzie. W tym roku również zakończyłem istnienie forum audycji Baza Ludzi z Mgły na radiowej stronie. Niestety język jakim zaczęli posługiwać się niektórzy, był po niżej jakiejkolwiek skali przyzwoitości i niestety zaistniała sytuacja zmusiła mnie do zamknięcia forum. Jednak jeśli ktoś miałby jakąś uwagę, prośbę, informację, pytanie itp. zawsze może skontaktować się przez meila (podanego na stronie radia) lub napisać informację na bloga. Każda wiadomość do mnie bez trudu dotrze.

Przed nami nowe 365 dni i kolejne 52 niedziele. Mam nadzieje, że Baza będzie trwała, będzie dalej nadawała na dobrej fali i co najważniejsze będzie przyczyniała się do poprawy samopoczucia wszystkich nas styranych polską, szarą rzeczywistością 2014 roku.

Do usłyszenia w 2014 !!!!
Irek Jarecki

PS.
Po niżej zdjęcia z bazowego życia w roku 2013.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: