ROK 2018

Kolejny rok bazowego grania za nami ! Przez 10 miesięcy był on dla mnie dość mocno stresujący i zabiegany. Ale dzięki temu nie mogę powiedzieć, że minął on jak jeden dzień. Każdy z przeżytych dni 2018 odcisnął na mnie swoje piętno… i dobrze !

Wszystko to, wpłynęło też na inny niż zwykle odbiór muzyki. W 2018 roku mieliśmy powody do wielu muzycznych radości ! Świetne płyty wydali m.in: Marcin Styczeń, Stare Dobre Małżeństwo, Cisza Jak Ta, Kuba Blokesz i Chwila Nieuwagi ! Dla mnie muzycznym odkryciem roku był na pewno Mariusz Wdowin i Jego surowa, ale piękne płyta: „Wyklęte anioły”, kto nie słyszał niech koniecznie tą zaległość nadrobi ! Dla bazowych debiutantów to też był dobry rok. Szczególnie dla naszego rzeszowskiego zespołu Grzane Wino ! Chłopaki zdobywali nagrody i wyróżnienia na prawie każdym festiwalu na którym wystąpili. Ich debiutancka płyta zatytułowana „Bieszczady” również i słuchaczom Bazy bardzo przypadła do gustu.

W 2018 roku mieliśmy też zaskakujące muzyczne i fonograficzne powroty ! Nowymi, bardzo dobrymi albumami powróciły zespoły: Bohema, Wyspy Dobrej Nadziei, Pod Strzechą i zespół 4 Pory RoQ dla którego rok 2018 poza powrotem nowym albumem „Nieważna 13” był także 25 rokiem dziłalności. W grudniu godnie zespół to wydarzenie uczcił.

Jeśli chodzi o muzyczne rozczarowania 2018 roku to jak dla mnie największym była płyta „Bedford School” Grzegorza Turnaua. W wielu fragmentach przekombinowana i nudna. Niestety poza piosenką tytułową (świetną), niewiele jest tu innych ciekawych dźwięków. Zdecydowanie bardziej wolę sięgać po oryginały.

Rozczarowaniem 2018 roku było także to, że w dalszym ciągu w naszym pięknym mieście odbywało się niewiele koncertów artystów z naszej bazowej krainy. Wielka szkoda…

W 2018 roku dalej próżno nas szukać na Facebook’u ale dla wszystkich chętnych podaję link na bazowy instagram: https://www.instagram.com/bazaludzizmgly/ ,który pokazuje bazowe życie od drugiej, nieradiowej strony.

Przed nami teraz rok 2019. Co przyniesie ? Jakie muzyczne zaskoczenia i oczarowania ? Tego na razie nie wiem ale liczę na takie. Natomiast pewne jest to, że w 2019 przypadnie 1000 wydanie audycji ! Nie wiem jeszcze jak uczcimy to wiekopomne wydarzenie ale postaram się by fajerwerków nie zabrakło 😉

Z radioaktywnym pozdrowieniem !
Irek Jarecki
Baza Ludzi z Mgły
Radio Centrum

PS.
Oczywiście w tym miejscu chciałbym podziękować za wszystkie miłe słowa i muzyczne podpowiedzi od słuchaczy, postaram się z dobrych rad korzystać w 2019 roku !

 

%d blogerów lubi to: